BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Įkalbėjot grįžt

Antradienis, Birželis 30, 09

Hm, kam nepatinka būt giriamam? Na, jei ne giriamam, tai bent jau įvertinam neneigiamai? Aš ne išimtis. Sulaukiau labai širdį glostančių ir pasitikėjimą savo rašymu keliančių komentarų. Ačiū :)

Trumpas intro: vasarą įrašai bus nereguliarūs, bet link mokslo metų pradžios gali būti pokyčių :) Jau turiu idėją, kas iš viso šito kelių mėnesių rašymo darinio turi itkimybę gimt rugsėjį. Bet. Atostogos. Gigantiškais projektais savęs nevarginsiu.

Vasara ne metas galvą vargint, bet kaipgi… Juk aš negaliu to nedaryt :) Vienuolikta klasė jau sąlyginai praeity ir, nors apie dvyliktą klasę dar galvot nesinori, tas aplinkinių spaudimas su klausimu, kertančiu žemiau juostos (ką veiksi po dvylikos?), verčia lietingą vasaros dieną praleist search’inant googlėj. Kadangi turiu didelę kaip Ramusis vandenynas svajonę nusispjaut ant Lietuvos ir išvažiuot studijuot abroad ne be reikalo tuos ieškojimus pradedu: visi dokumentai turi būti išsiųsti antro pusmečio pradžios, priklausomai apie kurią šalį kalbėtumėm. Pasirinkimą jau turiu, atsirinkau net uni (University of Southern Denmark) ir net studijų programą (žinant, kad neturiu jokio supratimo, ko trokštu, tai yra jau didelis pasiekimas). Į UK net nešaunu, mąstau realiai - su tokiom anglų kalbos žiniom toliau nenuvažiuosiu. Taigi, didžiausias iššukis - kokiu nors būdu pasiruošt IELTS. Klystu, sakydama pasiruošt. Ne tik pasiruošt, o ir gaut minimum 6,5 ir min 6 iš kalbėjimo. Juokas tokie reikalavimai tiems, kurie kremta knygas anglų kalba ir laisvai, be diskomforto žiūri scientific filmus. Programą kaip ir susidariau, knygų for free parsisiunčiau, bet iš kur gaut valios?!?!?!? Žinau, ko noriu, žinau, kad investuotas laikas atsipirktų, bet tas žinojimas dar nepavirsta motyvacija. Pagalvojau, jei neįstoju į minėta uni išvis metus niekur nestosiu -  pakeliausiu, gal darbą susirasiu, pamąstysiu, ko tikrai noriu. Be to, ar įmanoma IELTS testui pasiruošt per 3 mėnesius?

Kaip visad mano įrašo ilgiausia pastraipa baigiama klaustuku. Tai lyg ir tapo tradicija. Arba mano stiliaus bruožu.

Jei, tu, skaitytojau, matai šį įrašą ir esi nealergiškas pokalbiams apie studijas vasarą, papasakok, ką žadi veikt po dvyliktos?

Patiko (0)

Rodyk draugams

Temos: Mokslai
Žymos: , , , .Komentarai (10) Palik savo komentarą!

 • 1.    JuliusAlis  |  2009-07-01, 21:29

  Che.. ką žadu veikt Rugsėjo pirmą dieną žinosiu liepos 22 dieną :) O kas dėl anglų žinių, tai patarčiau pradėt ne nuo scientific, o nuo lengvai sukramtomų serialų :) Pvz Friends ir kitų panašių. Žiūri angliškus filmus, pasikartoji gramatiką lendi kokius tai facebook kalbėt su užsieniečiais ir gali tikrai nesunkiai ir netgi iš dalies įdomiai patobulinti savo žinias :)

 • 2.    Okt  |  2009-07-06, 16:36

  Džiugu, kad vėl rašysi. Ir būk egoistė, nekreipk dėmesio į skaitytojus, kuriems gali nepatikti tavo rašinių niūri nuotaika ar dar kas nors.

  O aš baigusi dvyliktą klasę būsiu valkata arba savižudė.

 • 3.    Aurimas  |  2009-07-09, 21:43

  Labas,
  Kodėl taip save nuvertini? Juk aš irgi nemoku anglų kalbos, bet stengsiuosi mokytis ir dar taip savęs nekritikuoju, nors gal ir labiau kartais mėgstu savikritiškas būti. Aš irgi norėčiau iškeliauti į užsienį mokytis. Supratau per šią vasarą. Jos pradžią. Pažiūrėsim, ar svajonė išsipildys ir ar įdėsių į tai daug darbo. Žinoma, jei tik pavyks išlaikyti anglų kalbos egzaminą ir gerai ją išmokti. Man gal pasiseks. Galvojau, kad tikslo siekimas padeda mokytis. Stengiausi už lietuvių egzaminą gauti 9 nuo pat mokslo pradžios. Ir mano pavyko. Dabar turbūt supratau, kad tai priklauso ir nuo žmogaus. Mano draugas pasiruošė per kelias savaites. Bet jis ir mokykloje mokėsi ir suprato gerai visai anglų kalbą. O jei studijuočiau užsienyje, tai dar nežinau, kokią specialybę pasirinkti. Vat irgi sunku :)

 • 4.    Durnyte  |  2009-07-21, 10:49

  Sveika,
  baigiau 12 klase, pridaviau doc’us, dabar sedziu ir laukiu liepos 22 dienos, kuri nulems mano gyvenima. Keliai du : 1. istoju cia - lieku in LT 2. neistoju cia - varau i UK. Nezinau kas geriau, bet turiu vilties, kad tiek vienu tiek kitu atveju neprazusiu. Pukiai suprantu kaip tie klausima “ka studijuosi” “ka veiksi” uzkniso iki negalejimo, bet taip realistiskai paziurejus kaip ten bebutu neprazusi nei tu nei as nei visi kiti, kur nors siam pasaulyje nutupsim ir susikursim gyvenima, tik porblema, kad mes jau dabar norime zinoti kur ir kada tai bus ir kaip gerai/blogai mums seksis. O jeigu tikrai nori mokytis Danijoje anglu kalba ismokti per 3 men tikrai imanoma, jolabiau, kad tau ne mokytis ja is naujo reikes, o is esmes tik prisiminti ir pagilinti zinias, juk kiekvienam eiliniam jaunuoliui siais laikais anglu kalba i krauja iaugus, taip kaip musu tevams rusu ;) As tik nesenai atradau tavo irasus ir man jie tikrai patinka, yra idomus ir gerai parasyti, todel vien uz tai, kad suteiki man keleta minuciu malonaus laiko beskaitinejant tavo blog’a as tikesiuoi, kad tau pavyks :)

 • 5.    inncouture  |  2009-07-24, 19:18

  Manau, kad svarbiausia pasirinkti tai, ką nori studijuoti, ir jau tada žiūrėti kur. Šaunu, kad išsirinkai programą. Man su šituo sunkiau, tai tikiuosi išsinagrinėt abu kur stoti žurnalus.
  O beje, iš kur parsisiuntei knygų? :)

 • 6.    fille  |  2009-07-25, 14:04

  Inccouture>Na, matai, programą pasirinkau irgi tokią, kuri aprėpia viską, nes neišsirenku nieko konkrečiai :D
  Man atrodo, kad ne kur stoti žurnalus, o patį save reikia išsinagrinėt, apgavot kokios disciplinos labiausiai patinka and so on.
  Medžiagą pagrinde per torrentus siunčiausi, naršiau internete ir radau. Konkrečių puslapių tikrai nepasakysiu, nes tiesiog nepamenu.

  Okt> kokios pesimistinės prognozės.

  Aurimas> aš su tavim, Aurimai, net nesilyginu. Pavydžiu tokio ryžto ir nuoseklumo mokantis - tu man atrodai toks “teisingas”, pavyzdingas. O aš, matai, esu baisi tinginė, nes iki pat 11 klasės gaudavau gerus pažymius įdėjus nulį pastangų ir neįpratau dirbt. Vis dar neįprantu.

 • 7.    saulys1907  |  2009-08-01, 18:07

  ten kažkas teisingai sakė, kad norint gerų english skills reikia žiūrėt visokius serialus beigi filmus anglų kalba. vaikystėj žiūrėjau daug cartoon’o, vėliau įstojau į rimtesnių kinomanų gretas - problemų su english nebuvo ir nėr. ruošiantis IELTS testui pravartu nusipirkt specialių testų rinkinį, knygą tokią, skirtą ruoštis tam testui. dar iš pažįstamų šaltinių girdėjau, kad kai kurie stoja į Daniją išvis nelaikę to testo. tad jeigu tu jį laikysi, bet išlaikysi gan šūdinai, dar nereiškia, kad prarasti visi šansai, nes tu vistiek aukščiau tų, kurie išvis nelaikė (girdėjau, kad tokių visai nemažai).
  aš tai kol kas veikiu NIEKO. bet čia kol kas.

 • 8.    Brigita  |  2009-08-02, 10:04

  Omg, tai ką man dabar padaryt, kad aš vaikystėj žiūrėjau rusiškus, o ne cartoon? Grįžt laiko mašina atgal?
  Išsiaiškinau, kad man nereikėt gali to testo, į ten stojant pakanka žinių at minimum B level, tad… Vienas akmuo nusirito, bet tai nereiškia, kad galiu tinginiaut visus metus, pasimatys visos spragos jau šstojus.

 • 9.    saulys1907  |  2009-08-02, 13:42

  arba išsiplaut smegenis ir įsidėt kokią nors mikroschemą f.e. ‘english language for dummies’, bet aš čia tyčiojuosi, nepykite. o tu per kur info žiūri? Kastu ar Hakes, ar kaip nors dar kitaip?

 • 10.    Brigita  |  2009-08-02, 15:05

  Nei per Kastu, nei per Hakes. Susiradau sąrašą programų anglų kalba, skaitau, žiūriu universitetų puslapius ir renkuosi.

Rašyk komentarą

Privalomas

Privalomas

Leistinos HTML žymės:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Trackback  |  Užsisakyti komentarų RSS srautą


Nauji įrašai

Archyvai

Nuorodos

Žymos

Nauji komentarai

Kategorijos