BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Šlapiu skuduru per veidą

Sekmadienis, Birželis 14, 09

Šiandien siaubingai lyja. Iš pradžių gelbėjausi varvindama seilę nardant po kelionių agentūrų tinklapius. Nusprendžiau - šią vasarą tempsiuosi tėtį į Kroatiją. Aišku, kad toks planas išdegtų man reikės labai stengtis - tėtis darboholikas gailintis ir laiko, ir pinigų atostogoms. Bet aš neprarandu vilties :)

Vėliau įsijungiau TV. Stabtelėjau ties LTV. Iš pradžių rodė žinias, reportažą iš gedulo ir vilties dienos minėjimo VIlniuje, vėliau kažkoks dviejų metų senumo patriotinės dvasios koncertas. Esu labai nejautri, bet, matyt, blogas oras ir dar kai kas mane nuginklavo. Tas kai kas - verkiantis senyvas (tvarkingas!) tremtinys, pasakojęs apie dėl tremties išmirusią šeimą ir savo paties likimą bei dainų, iš minėto koncerto, tekstai. Visame tame jaučiama tokia meilė gimtam kraštui, toks idealizmas, toks naivumas, tikėjimas, ryžtas keistis… Bendrystė. Net susigėdau, nes savo gimto krašto ne tai, kad nemyliu - dūstu jame ir kiekvieną naktį prieš miegą svajoju apie gyvenimą po saulėtu dangum.  O ko dabar sulaukė tie idealistai, tie ryžtingi asmenys? Korupcija, grobstymas, švaistymas, egoizmas, šešėliai… Pripažinsiu, gimiau jau nepriklausomoj šaly, todėl niekad nesuprasiu laisvės vertės taip, kaip ją supranta tėvai ir seneliai, bet šitos problemos tiem tikėjusiem tikriausiai lyg smūgis šlapiu skuduru per veidą. Atrodo, niekas kitas nekalntas, patys piliečiai, nes jie turi teisę dalyvauti valstybės valdyme, bet čia nėra demokratinių tradicijų. Žmogus pusę amžiaus laukė pilietinio balso teisės, bet kai jos sulaukė supranta - šuns balsas į dangų neina. Kaip jaustis?

Patiko (0)

Rodyk draugams

Temos: Kita .Komentarai (3) Palik savo komentarą!

 • 1.    KitokiaFeja  |  2009-06-14, 21:35

  Na, as dar akies krasteliu maciau paskutinius kelis metus sovietu sajungos. Pamenu kaip sedejau nakti su tevais prie TV ir ziurejau sausio 13 ivykius.. kokia itampa tada tvyrojo namie ir aplinkoje, koks zmoniu pasiryzimas lysti po tankais..
  Gal del to kazkur gilumoj, uzsislepusiam sielos kamputyje esama krislelio patriotizmo. Seni tie musu politikai, dar truputis ir nuo senatves gal ismirs :) o gal atsiras daugiau iniaciatyvu rinkti ne partijas, o zmones i seima.. gal tada ir gyvenimas cia pasikeis.. Norisi tuo tiketi..

 • 2.    JuliusAlis  |  2009-06-15, 20:03

  O man pasakojo, jog sausio 13 kai tėtis ėjo budėti prie pašto mama liko namie su manimi ant rankų. Ir nežinau kodėl bet šitas vaizdas ir prisiminimas, kurį įskiepijo mama, man visada asocijuosis su patriotizmu.

 • 3.    blondizz  |  2009-06-19, 15:47

  O aš turbūt niekada nesuprasiu patriotizmo tokiai šaliai kaip lietuva tikrai logiško tikslo. Visi tie laisvės iškovojimai ir pan. O laisvė apsireiškė tik pačiomis blogiausiomis formomis(išskyrus laisvę ištrūkti ten kur daugiau laisvės) .O kad tie vargšai seneliai tikėjo, tai tikėjo rimtai tik vat kad jie kai ta tipo laisvė atėjo nusprendė kad viskas savaime susitvarkys ir daugiau tos laisvės nebesiekė, ko pasekoje ji atėjo čia prišiko ir paliko tik smarvę.. Ir pats netgi netikiu kad situacija čia pasitaisys visgi pasaulis taip sutvertas engi arba esi engiamas, tiesiogiai netiesiogiai čia jau kitas klausimas, o kol yra laisvi ir laisvesni laisvės nėra.

Rašyk komentarą

Privalomas

Privalomas

Leistinos HTML žymės:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Trackback  |  Užsisakyti komentarų RSS srautą


Nauji įrašai

Archyvai

Nuorodos

Žymos

Nauji komentarai

Kategorijos